Mecanic Agricol

Publicat la 27 Sep

Descriere anunt

Dicor Land caută Mecanic Agricol.

Aptitudini:

  • studii de profil mecanic (scoala profesionala, cursuri) sau mecanic agricol;
  • experiență în lucrul cu utilaje agricole, in service-ul utilajelor agricole sau in reparatii mecanice (electrician auto, mecanic auto);
  • cunostinte hidraulica, electrica, reparatii motoare, diagnoza;
  • Cunostinta de baza mecanice, cunostinte de baza chei, scule;
  • Adaptabilitatea in cadrul unei echipe;
  • Deschis, comunicativ, orientat catre client;
  • Om de echipa;
  • Disponibilitate la lucru in teren;
  • Corectitudine si perseverenţă;
  • Cunoasterea limbii engleze reprezinta avantaj;
  • Posesor permis de conducere.

Responsabilitati:

  • livrarea si predarea utilajelor catre client;
  • punerea in functiune a utilajelor agricole in camp si instruirea utilizatorilor acestora;
  • montajul si intretinerea utilajelor agricole;
  • service si garantii pentru utilaje agricole nemotorizate;
  • diagnostichează problemele utilajelor agricole;
  • efectueaza lucrări de reparaţii şi întreţinere a utilajelor agricole;
  • întocmeşte documentele specifice: comenzi de reparaţii, necesar de piese, rapoarte de reparaţii, procese verbale de recepţie, predare – primire;
  • reprezinta avantaj experienta in mecanica, motoare utilaje agricole, mecanica hidraulica pentru utilajele agricole.

Beneficii:

  • pachet salarial foarte motivant ;
  • telefon de serviciu;
  • tichete de masa;
  • tichete de vacanta;
  • prima de fidelitate (al 13-lea salariu);
  • prime de Paste, de Craciun, zi de nastere, casatorie, nastere copil;
  • bonusari in functie de performante;
  • apartenenta la o echipa de profesionisti;
  • posibilitate de dezvoltare personala si profesionala.